FAQ

FAQ


 

Naszym zdaniem ZAWSZE jest idealny czas, aby mieć ślub w raju. Wyspa Oahu, i cały stan Hawaje jest obdarzona wyjątkowo dobrą pogodą przez cały rok, a wiec radzimy się kierować tylko własna dyspozycyjnością przy podjęciu decyzji o tym kiedy się tu wybrać. Średnia temperatura wynosi od 21ºC do 26ºC stopni, przez cały rok. Oczywiście jak w każdym tropikalnym miejscu pogoda może zaskoczyć, jednak z reguły bardzo współpracuje. Zmiana sezonowa jest minimalna, od listopada do końca stycznia mogą wystąpić opady przelotnych deszczów, zachmurzenie oraz wiatry na wschodniej części wyspy (dotyczy to plaży Waimanalo oraz Makapu'u).
Na obecną chwile zajmujemy się organizacją ślubów tylko na wyspie Oahu.
Nasza firma nie organizuje ślubów kościelnych. Możemy za dodatkowa opłata zorganizować ceremonie w specjalnej "kryształowej" kapliczce ślubnej na Waikiki lub w Ko'Olinie, gdzie Pastor poprowadzi ceremonie zaślubin.
Można spróbować na własna rękę skontaktować się z tymi kościołami:
Mieliśmy przyjemność fotografować parę młodych w tych kościołach .
Wiele par nie zdaje sobie sprawy jak łatwo i szybko można wziąć ślub na Hawajach. Formalności sprowadzają się do absolutnego minimum. Jeśli masz paszport z chipem do odczytu komputerowego i bilet to właściwie jesteś gotowy :)! Poniżej konkretnie co jest wymagane:
  • ważne paszporty - (pary nie mieszkające na terenie USA)
  • stanowe ID lub paszport - (dla obywateli USA)
  • ukończone 16 lat
  • znajomość daty uzyskania rozwodu (jeśli dotyczy)
  • uzyskanie „Marriage License” – specjalnego zezwolenia na ślub, które już po przylocie wydane jest na Hawajach. Dokument należy podpisać i odebrać osobiście. (Oczywiście tutaj ze wszystkim pomożemy). Opłata za „Marriage License” oraz  Apostille - jest wliczona w cenę naszych pakietów ślubnych.
 
  • Od 11 listopada 2019r. Polacy będą mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization [ESTA]). Proces uzyskania zezwolenia nie jest skomplikowany. Poniżej znajdziesz informacje jak uzyskać takie zezwolenie:
  • Elektroniczny System Autoryzacji Podróży ESTA będzie dostępny dla Polskich podróżnych, posiadających paszport z chipem do odczytu komputerowego
  • co najmniej 72h przed planowaną podróżą trzeba uzyskać zezwolenie na wjazd do USA  - ESTA
  • koszt zezwolenia ESTA kosztuje 14 USD i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres dwóch lat.
  • Oficjalna strona ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/
  • Zawarty tutaj związek jest ważny na całym świecie
  • Nie trzeba mieć żadnych dodatkowych dokumentów przetłumaczonych na jez. angielski (aktów urodzenia, notarialnych poświadczeń kopii paszportów itd.)
  Może być prościej? 🙂
Deszcz na Hawajskich Wyspach jest uważany za "Hawaiian Blessing". Może zdarzyć się krótki, przelotny i taki można przeczekać. Jeśli pogoda jednak wyraźnie nie dopisuje danego dnia podejmiemy wszelkie działania, by zmienić lokalizacje lub termin uroczystości.
Prawo Hawajskie nie wymaga jakichkolwiek świadków obecnych w momencie zaślubin. Jednak trzeba będzie mieć licencjowanego Hawajskiego urzędnika, który wykona ceremonię zaślubin.
Wymiana Lei jest częścią każdego ślubu organizowanego przez Nas. Lei to piękny wieniec, zwykle noszony jako naszyjnik. Wykonany jest z tradycyjnych, hawajskich kwiatów takich jak plumeria, znany także jako Kwiat Lei. Lei prezentują się niesamowicie i często przy tym mają piękny zapach, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie znaczenie ma wymiana lei na hawajskim ślubie?
Historia wymiany Lei
Lei ma za sobą daleką przeszłość. W starożytnych czasach lei noszone było jako symbol pozycji osoby w społeczeństwie. Pozycje wyrażane były przez różnego rodzaju kwiaty lub przez złożoność lei. Było noszone na ważne okazje, takie jak narodziny, rytuały przejścia, uroczystości religijne, śluby, pogrzeby i odniesione zwycięstwa - zwyczaj kultywuje się do dnia dzisiejszego.
Dając komuś lei możemy w ten sposób powitać, pokazać nasze uczucie, wdzięczność czy miłość dla danej osoby. To cudowny (i pachnący!) sposób na okazanie „duszy Aloha”, poszerzenie swojej „miłości Aloha” i uhonorowanie piękna w drugiej osobie.
Większość hawajskich ślubów w dzisiejszych czasach nie tylko obejmuje wymianę lei, ale rozpoczyna się tym rytuałem. Wymiana lei zachodzi pomiędzy narzeczonymi, ale również może odbyć się wśród gości specjalnych jak np. pomiędzy matką, ojcem, teściową i teściem.
Co symbolizuje wymiana Lei
Po pierwsze, większość Lei wykonanych jest w nieprzerwanym kole co symbolizuje jedność. Po drugie, reprezentują pełność i kompletność. Po trzecie, lei symbolizuje połączenie oddzielnych części w synergię, której efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań. Każdy kwiat, który jest wpleciony w lei nie traci nic ze swojej indywidualnej urody. Tworzy krąg z pozostałymi i jeszcze bardziej uwydatnia ich piękno.
Podobnie jak w małżeństwie, nie powinno się tracić swojej indywidualnej tożsamości i niepowtarzalnej urody, lecz stawać się lepszym i bardziej wartościowym poprzez opiekę, pielęgnację i wzajemne wsparcie w związku.
Zwyczaje związane z lei
 • Lei jest symbolem miłości, przyjaźni, szacunku itp., nie można go więc po jakimś czasie ot tak wyrzucić, zgodnie z tradycją należy je odnieść, tam gdzie zebrano, zakopać, spalić lub zasuszyć
 • W kulturach polinezyjskich dotknięcie głowy drugiej osoby jest uważane za brak szacunku, więc lei nie zakłada się na szyję tylko trzyma z lekkim ukłonem na wysokości serca, ta druga osoba sama go odbiera.
 • Wręczając lei mówi się "aloha", przyjmując - "mahalo" co oznacza to samo co polskie dziękuje
 • Nie wypada odmówić przyjęcia lei.
 • Lei nosi się luźno na ramionach, nieowinięte wokół szyi.
 • Kobiecie ciężarnej lub karmiącej wręcza się jedynie otwarte lei.
Zdjęcia i video gotowe będą około 4 tygodni. Będzie możliwość pobrania zdjęć ślubnych oraz klipu video z naszego serwera, a w między czasie na nasz koszt będzie wysłana paczka z USB ze zdjęciami ślubnymi oraz DVD z video.
Aby po powrocie z podróży, ślub był ważny w Polsce należy spełnić dodatkowe warunki. Po ślubie za granicą, należy wpisać treść aktu ślubu do ksiąg stanu cywilnego w kraju, w którym macie stałe zameldowanie, czyli w Polsce.
Do właściwego urzędu stanu cywilnego w Polsce należy dostarczyć:
1. zagraniczny akt małżeństwa (który dostaniecie pocztą ok. 45 dni po ślubie)
2. akt małżeństwa należy przetłumaczyć na język polski (tłumaczenia musi dokonać tłumacz przysięgły w kraju lub za granicą)
3. złożyć odpowiedni wniosek do Urzędu Stanu Cywilnego wraz z dowodem opłaty skarbowej (musicie się dowiedzieć w waszym USC jaki wniosek potrzeba wypełnić)
4. po dokonaniu wpisu wystawiane są odpisy skrócone aktu małżeństwa w języku polskim, które są wymagane, np. do zmiany dowodu osobistego, paszportu, itp.
Wybór należy do Ciebie i jedyną osobą, którą musisz zadowolić w dniu ślubu jesteś Ty sam: strój formalny, nieformalny, suknia ślubna, smoking, szorty czy strój hawajski... Możesz ubrać to, w czym będziesz się czuł najlepiej. To Twój ślub marzeń!
Należy wziąć pod uwagę porę dnia i lokalizację. Bądź tak kreatywny lub tradycyjny jak tylko chcesz.
Wszystkie nasze hawajskie kwiaty ślubne, Lei i bukiety, wykonane są z najświeższych kwiatów na wyspie. Mamy wiele pięknych, gotowych bukietów, które możesz wybrać na naszej stronie, ale zapraszamy również do wysyłania nam swoich zdjęć i pomysłów znalezionych w Internecie, na Pinterest czy Instagramie.
Nasz florysta jest bardzo utalentowany w odtwarzaniu ze zdjęć i projektowaniu na zamówienie według danego koloru czy kwiatu. Cena Twojego bukietu ślubnego będzie zależała od stylu i kształtu. Dopasowujemy wszystkie kwiaty na ślubie, aby pasowały do całości.
Dostępne są u nas również kwiaty do butonierki, hawajskie lei itp., które mogą być specjalnie zaprojektowane, aby pasowały do bukietu ślubnego. Dopasowana kompozycja florystyczna na przyjęciu nadaje spójności i dzięki temu oszczędzamy wiele nerwów.
Od 11 listopada 2019r. Polacy będą mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization [ESTA]). Proces uzyskania zezwolenia nie jest skomplikowany. Poniżej znajdziesz informacje jak uzyskać takie zezwolenie:
 • Elektroniczny System Autoryzacji Podróży ESTA będzie dostępny dla Polskich podróżnych, posiadających paszport z chipem do odczytu komputerowego
 • co najmniej 72h przed planowaną podróżą trzeba uzyskać zezwolenie na wjazd do USA  - ESTA
 • koszt zezwolenia ESTA kosztuje 14 USD i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres dwóch lat.
 • Oficjalna strona ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/
  Polecamy poniższe restauracje na Waikiki:
   1. Michel’s at the Colony Surf www.michelshawaii.com/
   adres: 2895 Kalakaua Ave Honolulu, HI, 96815 Tel: 808-923-6552
   2. Hau Tree Lanai www.kaimana.com/dining/hau-tree-lanai
   Restauracja znajduje sie na plaży Waikiki w hotelu New Otani. adres: 2863 Kalakaua Avenue Honolulu, HI, 96815 Tel: 808-921-7066
   3. Azure Restaurant www.azurewaikiki.com
   Restauracja znajduje sie w najstarszym hotelu na Waikiki, Royal Hawaiian. adres: 2259 Kalakaua Avenue
   5. Duke's Waikiki Restaurant www.dukeswaikiki.com
   Jesli nie szukacie czegoś eleganckiego ale troszkę Hawajskiego to polecamy to miejsce, maja dobre lokalne rybki i dość swobodna atmosferę.
   Restauracja znajduje się w Hotelu Outrigger Waikiki Beach Resort.
  Z rezerwacja najlepiej nie czekać, bez niej właściwie nie ma szans by tam zjeść. Wygodnym sposobem na dokonanie rezerwacji jest aplikacja www.opentable.com.
  By wrócić z restauracji do hotelu najlepiej skorzystać z aplikacji Uber lub Lyft. W okolicach Honolulu działaja świetnie.
  Wiadomo czym szybciej tym więcej terminów jest dostępnych, Jesteśmy wstanie zorganizować sama ceremonie + zdjęcia ślubne + makijażystkę + ukulele grajek w ciągu 1-3 miesięcy. Jeśli byście byli zainteresowani dodatkowo kamerzysta to wtedy musimy pod niego wybierać datę ceremonii kiedy on też jest dostępny.
  Ceremonia będzie prowadzona przez urzędnika w jęz. angielskim.
  Tekst przetłumaczony do przysięgi małżeńskiej możecie zobaczyć na tej stronie -> Kliknij Tutaj