6 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o swoim ślubie na plaży

Slub na Hawajach Plazy za Granica Plenerze Hawaje

 


Niezależnie od tego czy planujesz tzw. ‘destination wedding’ czy ślub na plaży w pobliżu domu, te wskazówki zapewnią Ci niezapomniane przyjęcie. Nie ma nic bardziej romantycznego niż odgłosy fal, piasek pomiędzy palcami i ciepłe, zmysłowe, słonawe powietrze – to wszystko jest bardziej zdumiewające niż możesz to sobie wyobrazić. Jednak aby upewnić się, że wszystko pójdzie gładko i odbędzie się po Twojej myśli, skorzystaj z naszych najbardziej użytecznych wskazówek na nadmorski ślub.


 

1. Zatrudnij organizatora ślubu

Chociaż może się wydawać, że ślub na plaży będzie czymś prostym i łatwym, zalecamy wynajęcie specjalisty od planowania i organizowania ślubów, który w razie jakichś nieprzewidzianych sytuacji zajmie się wszystkim. Czy to będzie potrzeba załatwienia pozwolenia na określonym obszarze czy może uporanie się z plażowiczami, którzy rozłożeni są akurat w miejscu gdzie będzie stał łuk ślubny – dobrze jest mieć pod ręką profesjonalistę, który pomoże w trudnych sytuacjach.


 

2. Dobrze zaplanuj czas i miejsce ślubu

Popołudniowy upał może być ciężki do zniesienia w niektórych nadmorskich lokalizacjach, ale nawet jeśli Tobie nie przeszkadzają takie warunki, pomyśl o swoich gościach. Wysokie temperatury nie są dla każdego, azwłaszcza dla ludzi starszych i małych dzieci. Aby uniknąć najwyższych temperatur (i tłumów), należy rozważyć ceremonię rano lub podczas zachodu słońca. Jeśli nie możesz zaplanować ceremonii w tych godzinach, śmiało można ją mieć po południu, ale najlepiej w zacienionym miejscu, w którym można złapać chłodny powiew wiatru. Dobrze będzie sprawdzić wcześniej pogodę i poinformować gości by mogli się odpowiednio ubrać. Należy również sprawdzić harmonogram przypływów w Internecie: przypływy są głośniejsze od odpływów – nie wspominając o ryzyku podnoszenia się wody podczas ceremonii.


 

3. Miej dobrą zabawę ze zdjęciami

Po pierwsze, ważne jest znalezienie dobrego fotografa, który ma już doświadczenie w ślubnych sesjach zdjęciowych na plaży. Fotoamatorzy, którzy nie posiadają takiego doświadczenie mogą nie być zaznajomieni z odpowiednimi technikami oświetleniowymi. Koniecznie skorzystaj z naturalnego piękna, które Cię otacza: fale rozbijające się w oddali czy zachód słońca na horyzoncie niekończącego się oceanu. Dla uzyskania wspaniałych, naturalnych i niepozowanych zdjęć warto się rozluźnić podczas sesji. Kop i baw się piaskiem, zrób gwiazdę lub po prostu spacerujcie wzdłuż plaży trzymając się za ręce. Dodatkowo przed sesją przygotujcie sobie listę ujęć, które koniecznie chcecie uchwycić.


 

4. Ubierz się stosownie do sytuacji

Zazwyczaj panny młode na taki ślub nie ubierają sukni. Nadmorskie śluby, a szczególnie na Hawajach, wymagają lekkiego stroju, w którym nie będzie Ci gorąco i ciężko. Panowie młodzi często noszą garnitury lniane, ale jeśli jest naprawdę gorąco, mogą zrezygnować z marynarki i ubrać luźną koszulę i spodnie. Dla pań najlepsze będą lekkie, przewiewne tkaniny; wygodne są takie materiały jak bawełna, krepa czy len. Również można ubrać prosty sarong czy białą, letnią sukienkę powiewającą na wietrze.


 

5. Nadaj uroczystości nastrój z odpowiednim jedzeniem

Ślub na plaży na Hawajach będzie całkiem inny niż np. ceremonia nadmorska na południu Francji i Twoje menu powinno to odzwierciedlić. Włącz do menu potrawy i zwyczaje z danego obszaru. Hawajskie wesele zwykle obejmuje lokalne przysmaki takie jak poi czy pieczona świnia (Kalua Pork) . Karaibskie specjały to np. homar czy świeże owoce morza. Dobierając menu należy także wziąć pod uwagę temperaturę – wiele rodzajów jedzenia zepsuje się pod wpływem gorąca (np. dla tortu – masa cukrowa (inaczej fondant lub lukier plastyczny) będzie lepszym wyborem niż krem na bazie masła, który roztopi się w gorących temperaturach)


 

6. Dobierz odpowiednie kwiaty

Piękne kwiaty dodają niesamowitych barw każdej przestrzeni, a szczególnie plaży. Skonsultuj się z lokalnym florystą, aby wybrać odpowiednie kwiaty dla Twojej uroczystości – bezpośrednie nasłonecznienie i wysoka temperatura nie sprzyjają niektórym gatunkom kwiatów. Musisz wybrać takie kwiaty, które długo wytrzymają w trudnych warunkach. Te, które łatwo więdną, jak frezje, maki czy bouvardia, nie są dobrym wyborem, ale takie wspaniałe kwiaty jak storczyki, chryzantemy i plumeria są zaskakująco odporne i trzymają się dobrze w niemal każdą pogodę.