Wskazówki pomocne w planowaniu ślubu na Oahu

Slub na Hawajach Plazy za Granica Plenerze Hawaje

 


Światowej sławy plaże, całoroczna prawie doskonała pogoda i tropikalna, romantyczna sceneria – to wszystko stanowi idealne tło dla ślubu marzeń na wyspie Oahu. To nic dziwnego, że Hawaje stale zajmują jedno z czołowych miejsc na ślub w Stanach Zjednoczonych. Oto kilka wskazówek na to jak zacząć planować ślub na Oahu.


 

1.  Zadbaj o papierkową robotę wcześniej

W trakcie całego procesu planowania zadbaj wcześniej o papierkową robotę. Będziesz potrzebował zezwolenie na zawarcie małżeństwa od stanu Hawaii, żeby zalegalizować małżeństwo. Aby to zrobić, zapoznaj się z wymogami jakie trzeba spełnić, żeby otrzymać zezwolenie na zawarcie małżeństwa na Hawajach. Te informacje można znaleźć na naszej stronie w zakładce DOKUMENTY.


 

2.  Znajdź dobrego organizatora ślubu

Planowanie ślubu na nieznanej nam ziemi może okazać się trudne, ale spokojnie! Znajdź po prostu dobrego organizatora, który zajmie się wszystkim za Ciebie. Jedyne co będziesz musiał zrobić to powiedzieć „tak” na wymarzonej plaży przy łuku ślubnym.


Slub na Hawajach Plazy za Granica Plenerze Hawaje

3.  Bądź przygotowanym na każdą pogodę

Jeśli planujesz ślub na świeżym powietrzu powinieneś wiedzieć, że: temperatura na Hawajach wynosi średnio 25,6 stopni Celsjusza przez cały rok i choć deszcze są lekkie i krótkie, z wyjątkiem od grudnia do lutego kiedy to może trafić się sporadyczna całodniowa ulewa, należy mieć w razie złej pogody zapasową lokalizację. Należy także pamiętać, że silne pasaty (wiatry od północy) są cechą charakterystyczną Hawajów, zwłaszcza na obszarach linii brzegowej. Pamiętaj, żeby przypiąć welon, suknię, włosy i inne rzeczy, które chcesz zabezpieczyć przed porywem wiatru na ceremonii.


 

4.  Należy znać ważne szczegóły

Wszystkie plaże na Hawajach są publiczne, ale zmiany w prawie wprowadziły obowiązek posiadania pozwolenia na ślub w niektórych miejscach. Również nie spodziewaj się, że popularny punkt na wyspie będziesz miał tylko dla siebie. Większość plaż i parków na Hawajach nie są odosobnione, a zwłaszcza podczas wiosennych i letnich miesięcy mogą mieć sporo gości.  Nie jesteś prawnie zobowiązany do posiadania świadków na ceremonii, nie są oni wymagani przez prawo obowiązujące na Hawajach.


 

5.  Daj sobie czas na relaks

Jeśli podróżujesz na Hawaje, aby odbyć swoją ceremonię, pozwól sobie na co najmniej dwa dni przed ceremonią, aby odpocząć, zorientować się i zregenerować siły po podróży i zmęczeniu spowodowanym różnicą czasu. To daje również czas na rozwiązanie wszelkich, nieoczekiwanych problemów.


 

6.  Pachnące błogosławieństwa

Planując swoją ceremonię nie zapomnij o kwiatach. Lei (które noszą narzeczeni wokół szyi) i haku lei (które panna młoda nosi na głowie) są powszechnym elementem hawajskiego ślubu. Pan młody zazwyczaj nosi tzw. maile lei, liściasty zielony wieniec, który układa się wokół szyi, nie tworzy zamkniętego kręgu i przeplatany jest kwiatami. Panna młoda może założyć w dniu ślubu lei z białych kwiatów imbiru (po hawajsku:  awapuhi  ke’oke’o) albo tzw. pikake lei wykonane z pąków róży. Tradycją jest podarowanie lei najważniejszym dla nas osobom, w tym członkom rodziny biorących udział w ceremonii.


 

7.  Styl Hawajski

Pary, które biorą ślub w plenerze czy na plaży mogą się ubrać w dowolny sposób – styl codzienny, luźny czy formalny. Decyzja należy do Ciebie. Wiele panien młodych, które biorą ślub w plenerze nosi długie, powiewne sukienki letnie w kolorach białych, kremowych czy pastelowych we wzory kwiatowe. Do tego ubierają haku lei i płaskie buty (jeżeli ślub odbywa się na piaszczystej plaży czy trawniku możesz rozważyć pójście boso!). Panowie młodzi noszą koszule hawajskie (we wzory albo zwykłą białą), ze spodniami albo spodenkami w jednolitym kolorze i maile lei. Jaskrawo zabarwiona przepaska założona wokół bioder pana młodego również nadaje koloru całej ceremonii.


Slub na Hawajach Plazy za Granica Plenerze Hawaje

8.  Miej swoją ceremonię i miesiąc miodowy w tym samym miejscu

Oahu jest nie tylko popularnym miejscem na ślub, ale również na podróż poślubną. Oprócz zapewnienia swoim gościom niezapomnianych wakacji, będzie można rozpocząć podróż poślubną od razu. Możesz zostać na wyspie Oahu i spacerować po jej pięknie oświetlonej nocą dzielnicy Waikiki, spędzić czas na cichym i spokojnym północnym wybrzeżu albo odwiedzić modną nadmorską dzielnicę Kailua, która jest ulubionym miejscem wypoczynkowym prezydenta Obamy i jego rodziny albo wskoczyć do samolotu i krótkim lotem polecieć na sąsiednią wyspę.